Resultatet af DM i Trolling 2009

Placering Team Havørred i kg. Torsk i kg. Sej/Lubbe Point
1Thommas Stoffer3,992,760107,4
2Claus Børgesen3,072,99091,3
3Kim Mortensen1,702,5184,2
4Lars Buch2,023,59076,3
5Tommy Jensen2,682,18075,4
6Jesper Larsen2,571,96071
7Thomas Pedersen2,611,88071
8Henrik Dahl Christiansen1,092,370,9764,9
9Søren Vesth1,593,27064,5
10Steen Sørensen1,62,92061,2
11Andy Nielsen0,981,910,7954,5
12Thorkild Wedebye2,140,88051,6
13Jan Christoffersen1,312,05046,7
14Peter Andersen0,932,14040
15Peter Staub1,810036,2
16Kaj Jensen1,80036
17Allan Nielsen1,180,63029,9
18Michael Kaas02,79027,9
19Kjeld Fangel Petersen0,671,4027,4
20Flemming Jørgensen0,880,81025,7
21Bjarne Skov Andersen02,44024,4
22Peter Nielsen02,3023
23Jørgen Olsen1,140022,8
24Peter Kristiansen02,25022,5
25Bjarne Schou1,080021,6
26Jacob Aagård02,04020,4
27Uffe Malling01,92019,2
28John Johansen01,86018,6
29Jørn Vest Hansen0,810016,2
30Tommy Hansen01,61016,1
31Allan Stokbæk01,1011
32Lars Hansen01,01010,1
33Henning Schmidt00,8408,4
Placering Team Havørred i kg. Torsk i kg. Sej/Lubbe Point

Til toppen af siden!


Pro-Safe
L H marine
Grizzly fiskeudstyr
Elektriske spil
Skælskør motormarine.
Danish Lure
Savagegear
Herning Trailer og Bådcenter
Tempo Både og udstyr
Mercury Marine
Raymarine
Tryg Forsikring
Dalager Maskinfabrik
Pro Marine
Honda Shoppen
Garmin Elektronik
Palby Marine
West Bådudstyr
Stenteq Marine
Köp Båt i Sverige, Svenska Kronor, Varberg-Svreige, Tel: 004634016805
VHF skolen
Fiskekort for småbådsfiskere
watergames, sejlerskolen for dig.
Islev Carshine
Navisco
Columbus Marine
daiwa fiskeudstyr
Mercury Parts
Søredningstjenestens webside
Simrishamn Trolling

 
Tilmeldte:   2133